10 potravín, ktoré vám nakopnú imunitný systém

Neochorieť je oveľa jednoduchšie, než sa z choroby liečiť. Vyžaduje si to síce minimálnu, ale dlhodobú snahu o budovanie a udržanie imunity. Týchto desať jedál vám v tom pomôže.

Imunita.

Slnečnicové semienka: Ide o zdravú maškrtu, ktorá okrem posilňovania imunity aj znižuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby či srdcovocievnych chorôb. Slnečnicové semienka sú vhodné aj pre tehotné ženy a pomáhajú zdravému vývoju plodu.

Imunita.

Baza: Malé chutné bobule sú bohatým zdrojom antioxidantov a používajú sa aj ako podporný prostriedok pri liečbe celej palety ochorení. Populárny je tiež bazový sirup. Baza nielen zlepšuje fungovanie imunitného systému, ale vie bojovať aj so stresom. No a psychická pohoda je mimoriadne dôležitým faktorom pri odolávaní chorobám.

Imunita.

Papája: Toto exotické ovocie je nielen chutné a sladké, ale aj bohaté na antioxidanty. Navyše pomáha v boji proti rôznym zápalom, znižuje riziko rakoviny a dokáže výborne upraviť trávenie.

Imunita.

Ustrice: Na tie v našich zemepisných šírkach príliš často nenarazíte, ale ak áno, určite si ich doprajte. Majú síce málo kalórií, ale zato sú bohaté na živiny. Sú výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín a proteínov a udržiavajú imunitný systém v perfektnom chode.

Imunita.

Melón: Udržiava zdravú nielen kožu, ale aj tráviacu sústavu. Je výborným bojovníkom proti zápalom a vzhľadom na blahodarné účinky pre črevá je tiež výborným posilňovačom imunity.

Imunita.

Zázvor: Je priam zázračnou rastlinou, ktorá znižuje cholesterol a zvyšuje schopnosť tela bojovať s baktériami a vírusmi. A keby sa u vás už náhodou prejavili známky prechladnutia, zázvorový čaj vás určite postaví na nohy.

Imunita.

Špenát: Postrach mnohých detí by mal byť v jedálničku každého dospelého. Je výborným zdrojom horčíka, prvku nevyhnutného pre zdravé fungovanie srdca a udržiavanie správneho krvného tlaku. O tom, ako posilňuje imunitu, je snáď aj zbytočné hovoriť.

Imunita.

Ovocie bohaté na vitamín C: Je jedno, či si dáte citrusové plody alebo bobule goji. Dôležité je prijímať dostatok vitamínu C. Netreba to preháňať, telo nadbytok vylúči, ale odporúčanú dennú dávku by ste mali dodržiavať.

Imunita.

Mandle: Nielenže obsahujú veľké množstvo vápnika, ktorý potrebujete pre zdravé kosti, mandle posilňujú aj imunitu. Majú vysoký obsah vitamínu E a vlákniny a pomáhajú udržiavať pod kontrolou hladinu cukru v krvi. Veľmi dobre tiež chránia pred vírusmi.

Imunita.

Kivi: Obsahuje veľké množstvo vitamínov C, E a K, ktoré sú kľúčovou zložkou budovania zdravého imunitného systému. Ľudia, ktorí konzumujú veľa kivi, sú málokedy prechladnutý a obchádza ich aj chrípka. Taktiež pomáhajú s trávením a chránia zrak.Zdroj: https://magazin.pluska.sk/fotostory/foto-10-potravin-ktore-vam-nakopnu-imunitny-system

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *