Čo znamená byť SLOVANOM v dnešnom svete?

 • Trénujte svoje telo. Zmierňuje to depresiu; depresia je klam vedomia. Ak je chorý duch, starajte sa o telo. Doprajte si zdravú fyzickú aktivitu – a vnímanie sveta sa zmení. Myšlienky do značnej miery závisia od tónu tela.
 • Dávajte si pozor na jazyk. Vyčistite ho od nepotrebných cudzích slov, ktoré majú analógy vo vašom rodnom jazyku. Nechytajte sa nových vulgárnych výrazov. Nehovorte obscénne, vysvetlite svoje myšlienky obyčajnými slovami. Čistota vášho jazyka je čistotou vášho bytia. 
 • Naučte sa ticho počúvať a porozumieť tomu, čo ostatní hovoria. Neprerušujte, nenechajte sa rozčuľovať a neprepadajte panike. Buďte pokojní a rozumní.
 • Naša Zem nám dáva všetko, čo potrebujeme. Milujte a kultivujte pôdu – dotknite sa jej rukami, vyčistite burinu…Zem je živá. Odstráni prebytočný odpad z vašej duše. Buďte častejšie v dobrom lese. Nepoškvrňujte svoju rodnú krajinu opustenými odpadkami.
 • Poznajte históriu svojej krajiny a cti jej Predkov. Prečítajte si knihy o histórii, urobte si vlastné závery. Čítajte ľudové rozprávky, je v nich duša ľudu a slovanská pamäť. 
 • Neponižujte sa pred takzvaným „bohatstvom“. Takéto „bohatstvá“ ako peniaze a moc sú vytvorené len na predaj a krádež. Nie je výhoda bohatých nad chudobnými, existuje výhoda múdrych nad hlúpymi. Skutočným bohatstvom je slobodný duch a čisté svedomie.
 • Zmyslové vnímanie prírody, ktoré máte z viery, sa nedá kúpiť ani predať. Je to nenahraditeľná hodnota. Myseľ dieťaťa je oveľa viac zvedavá ako dospelá – veľa sa mu odhaľuje. Pamätajte: vedeli ste sa rozprávať aj so stromami a potokmi, padli ste do mäkkej vysokej trávy, klesali ste srdcom na vlhkú zem a v noci ste hľadeli na hviezdnu oblohu. Teraz je ľudská myseľ zaťažená civilizáciou a zakalená ňou. Slovanstvo je ekológia Vedomia. Príroda pre SLOVANA je rovnaká Osobnosť ako Človek sám, celý svet obývaný osobnosťami…
 • To, čo sa vám snažia vnútiť reklamou, NEPOTREBUJETE. Naši predkovia si ľahko poradili bez prostriedkov na chudnutie aj proti lupinám… Oplatí sa častejšie nahliadať do kníh ľudových receptov od bylinkárov. Veďte zdravý životný štýl, netrávte svoje telo a myseľ jedmi skazenej „západnej civilizácie“. Ignorujte túto civilizáciu konzumu a neresti: reklama, bulvárne knihy, nekvalitné filmy – to všetko z vás robí otroka s neskrotnou chuťou konzumovať. Nepozerajte televízne seriály a “talk show” – ktorá zatemňuje myseľ. Namiesto toho, aby ste boli naplnení hlúposťami a nezmyslami, trávte čas užitočnými vecami.
 • Neverte kňazom a misionárom. Skazená viera je vnucovaná slovanskému ľudu, je založená na zastrašovaní a vymývaní mozgov ľudí. Skorumpovaní kňazi vás nemôžu „vziať do neba“. Nepravý boh nemôže byť bohom Slovanov. Ver, ako ti duša prikazuje. Skutočne veľký Boh nepotrestá chybnú vieru, ale iba špinavé skutky a túžby.
 • Vytvorte rodinu, vyrastajte a vychovávajte deti – to je budúcnosť našich ľudí a vôľa našich Predkov. Nestačí mať deti – musíte ich naučiť tradície. My sme dnes Slovanský Národ. 
 • Nájdite niečo kreatívne pre svojho ducha. Naučte sa pracovať rukami, ovládajte tradičné remeslá. Myseľ, duša a telo musia byť neustále v práci. Upokojte svoju myseľ a zvýšte vedomosti.
 • Čítajte knihy. Vezmite si od inteligentného človeka to, čo je užitočné, čo si môžete vziať. Hľadaj ľudí, ktorí dokážu to, čo ty nedokážeš. Pokojne skúšajte nové veci. No, keď myšlienka vedie k činom, hľadajte nové spôsoby pohybu mysle. Ľudia, v ktorých sa už nerodia nové myšlienky, sú rovnakí ako mŕtvi.
 • Ak si SLOVAN – si bojovníkom vo veľkom boji o život. Svet sa na teba zameral. Všetky vaše duchovné rany sú ranami matky zeme. Keď vstúpite do Harmónie so Svetom, budete sa bez chvenia pozerať na hrôzy života, budete veľkým bojovníkom Ducha.
 • Nebojte sa smrti. Pozrite sa jasne. Sú za vami vaši Predkovia, tisíce rokov tradície a kultúry. Všetci zomierajú, otázka je len ako a s akým Svedomím. Užívajte si život, každý deň. Čistá radosť patrí Rodu a sviatky sú súčasťou našej prirodzenej viery. Človek nie je stvorený na to, aby trpel.   ZDROJ: https://www.slovanskenoviny.sk/co-znamena-byt-slovanom-v-dnesnom-svete/?cn-reloaded=1