Hľadáš?

Všetko, čo hľadáš,
je celú dobu v Tebe.

Každý z nás niečo hľadá. Mnohí z nás celé roky. Šťastie, úspech, Lásku, partnera, prácu, pochopenie, zmysluplnosť života… mnohí hľadajú tú správnu vieru, toho správneho Boha, to správne pochopenie Života… pokiaľ to hľadáme v Radosti, ak nám naše hľadanie spôsobuje Radosť, ak v tom vnímame ľahkosť, ak sa pri tom cítime šťastní, ak sa tešíme na každý nový deň, aby sme znova niečo objavili, je to v poriadku. Presne tak, ako je v poriadku, že to takto robia deti.

Ja viem… občas príde chvíľa, obdobie, alebo zastihneme samého seba v situácii, či v životnom príbehu s pocitom, že sa veci dejú úplne naopak, ako by sme chceli. Pohlcuje nás obava, že sme niečo pokazili a nevieme, či to zvládneme. Nedajte sa zmiasť. Nič sa nepokazilo. Iba ste prestali hľadať… veriť, že objavíte. Možno ste len uverili, že ste na dne, že ste nanič, že už je neskoro… nič z toho nie je Pravda.

Pravdou je, že ak sa chceš cítiť dobre, môžeš.
Ak chceš zažívať šťastie, môžeš.
Ak chceš zažiť Lásku, môžeš.
A že to nemáš, je iba preto, lebo si uveril, lebo si uverila, že si nanič, že si na dne, že je už neskoro. Na vylepšenie Života nikdy nie je neskoro. Vylepšiť svoj Život znamená, že hneď teraz vylepším presne tú chvíľu, ktorú práve zažívam. Iba ten krátky moment prítomnosti. To stačí.
No rob to vždy.

Nájdi v sebe Silu UVERIŤ SI,
že môžeš dosiahnuť to, po čom túžiš.
Pokračuj v hľadaní tých hodnôt,
ktoré dávajú hodnotu Životu.
A nezabudni:
Všetko, čo hľadáš,
je celú dobu v Tebe.


S úctou Milan