Ja SOM ZA NAŠE

Jesť potrebuje každý. Je to základná životná potreba. Čím ďalej tým viac ľudí si však všíma, že slovenské obchody s potravinami akosi ,,odchádzajú“ z trhu. Čo myslíte, čím to je? Žeby tým, že majitelia týchto obchodíkov majú čím ďalej, tým menej peňazí?

Chápem že nám je pohodlnejšie ísť pod jednu strechu a nakúpiť všetko naraz. No sú tu aj iné možnosti. Mám jednu čerstvú osobnú skúsenosť. Nebudem menovať, lebo tu nejde o jeden jediný slovenský obchod so slovenskými potravinami. To som len na jeden z takých obchodov natrafil a bol som veľmi milo prekvapený kvalitou potravín od domácich výrobcov. Sú tam síce výrobky neznámych svetových značiek, ale chuťovo SÚ SVETOVÉ. A aj keď je ten obchod od môjho bydliska dosť ďaleko, uvažujem, že raz za čas tam určite zájdem, lebo ten pocit pri jedení mi za to jednoducho stojí.

Zamerajme sa na domáce LOKÁLNE POTRAVINY našich domácich výrobcov a verím, že veľmi rýchlo opustíme rýchly konzumný spôsob nakupovania, lebo s potravinami je to rovnaké, ako so všetkým iným, čo si kupujeme. IDE O KVALITU. A keď odnesieme NAŠE peniaze NAŠIM, verím, že o to viac našich potravín budú schopní zabezpečiť. Keď bude viac našich potravín a viac našich spotrebiteľov, aj NAŠE OBCHODY budú väčšie a naše potraviny lacnejšie.

Ja SOM ZA NAŠE slovenské potraviny. Ako to vnímate vy?
S úctou Milan