KEBY TU BOL NIEKTO…

1. časť

Keby tu bol niekto, kto by nám zaplatil za prácu viac. Keby zvýšil plat zamestnancom… keby živnostník mohol viac zarábať… keby podnikateľ mal o trochu väčší príjem. Keby tu bol niekto, kto by nám vedel zabezpečiť, že to bude dlhodobé a nie iba jednorazová pomoc pre vybranú skupinu.

Keby tu bol niekto, kto by matkám s deťmi dal k ich príjmu viac ako 1000 eur mesačne… keby tu bol niekto, kto by dôchodcom k ich dôchodku pridal viac ako 1000 eur mesačne… keby tu bol niekto, kto by to isté vedel dať aj ľuďom, ktorí sa starajú o chorých a slabých… a keby aj tí chorí a slabí dostali to isté… viac ako 1000 eur mesačne! Keby viac ako 1000 eur mesačne dostal aj ten živnostník, aj zamestnanec a aj podnikateľ. Ako by sa nám všetkým žilo? Viete si to predstaviť?

Viete si predstaviť, že sú medzi nami ľudia, ktorí toto nechcú?
Viete si predstaviť, že sa ľudia dnes, v roku 2023, tu u nás na Slovensku stránia toho, aby dostali viac peňazí? Tvrdia, že im je dobre. Že im to vyhovuje – to, čo tu dnes máme, im vyhovuje.

Kto vie, čo by bolo a čo by sa stalo s ľuďmi, KEBY TU BOL NIEKTO, KTO BY MAL TÚ MOC a mohol by nám rozdať každý mesiac viac ako 1000 eur mesačne dlhodobo.

Skúste si to prestaviť.
Alebo viete čo? Neskúšajte a rovno si to predstavte. Predstavte si to VŠETCI. Vložte do toho svoju predstavu – ČO BY SA DIALO, KEBY TU BOL NIEKTO A ROZHODOL BY SA, ŽE ODTERAZ MÁ KAŽDÝ KTO CHCE, O VIAC AKO 1000 EUR/MES


S úctou Milan