Komu sa vyrábali takéto obrovské dvere?


Čítal som a počul rôzne vysvetlenia, prečo sa stavali tak obrovské siene s vysokými stropmi, obrovskými dverami, s oknami nezmyselne vysoko a balkóny so zábradlím vyšším ako je človek sám. No priznám sa, jediné rozumné vysvetlenie pre mňa je to, že tu ešte nedávno žili ľudia omnoho vyššieho vzrastu, ako sme my, súčasná civilizácia, žijúca na tejto Zemi.

Je tu príliš veľa dôkazov na to, aby to nebola pravda… pozrite si napríklad vstupné, alebo dnešným jazykom povedané – vchodové dvere.

V mnohých prípadoch sme si poradili tak, že veľké dvere nechávame dnes už zatvorené a máme v nich urobené dvere pre nás. S tým ste sa tiež určite stretli v historických mestách.Zábradlie na balkóne. Tie už sú dnes skôr výnimkou, lebo pri bývaní v starých zámkoch a hradoch si mnoho vecí ľudia upravovali na svoju výšku. No predsa len sa nájdu ešte pôvodné zábradlia. Zaujímavé, však? Dospelý človek by dnes neprepadol ponad zábradlie, ale priamo cez priečky zábradlia. Preto sú tam pridané kovové tyče, všimnite si to.

Keď chodíte po historických budovách, hradoch a zámkoch, všímajte si tieto „nepodstatné“ detaily.ZDROJ: Fotografie z internetu