MINULOSŤ zachytená na obrazoch európskych umelcov 18.storočia.

Zoznámte sa s veľavravnými dielami talianskeho archeológa, architekta a grafika Giovanniho Battistu Piranesiho. Giovanni, rovnako ako jeho kolegovia, umelci Hubert Robert a Charles Louis Clerisso maľovali niečo, čo si zaslúži našu pozornosť.


Maľby jasne ukazujú, že ľudia, ktorí sú na nich vyobrazení, žijú medzi ruinami minulých civilizácií. Vyobrazení ľudia sa zväčša nehodia do veľkolepých budov. To znamená, že buď je Giovanni génius fantázie, alebo maľoval z prírody, ktorá by pokojne mohla byť aj v skutočnosti.

Človek má dojem, že na týchto miestach došlo k akejsi globálnej katastrofe. Čo by to mohlo byť? Potopa? Je smiešne tvrdiť, že tieto kolosálne budovy postavil človek zobrazený na obrazoch. Prečo by mal človek také veľké budovy, také obrovské brány a okná?

Je zaujímavé, že mnohé budovy postavené v tomto štýle prežili až do našej doby. Bohužiaľ, z neznámych dôvodov neprežilo do našej doby toľko poznatkov minulých civilizácií, aby sme to všetko dokázali pochopiť…ZDROJ: Objavené v útrobách internetu.