… na váš dvor.

Predstavte si, že bývate v obytnej zóne rodinných domov. Krásny pokojný rezort so strážnou službou. Všetci si žijete pokojne a šťastne až do chvíle, keď sa služba nerozhodne vpustiť vám do obytnej zóny cudzích ľudí a vy sa máte podeliť o svoje pozemky a niektorí aj o svoje bývanie. Strážna služba zlyhala. Narušila váš pokojný a šťastný život, no vy vždy veríte, že príde niekto a vyrieši to.

Po čase sa vám naozaj niekto ponúkne a chce vás obraňovať. Vy o ňom viete, že má záujem o susednú obytnú štvrť, kde máte priateľov a obchodných partnerov, ktorí vlastnia veľmi veľa bohatstva a jej obyvatelia sú veľmi dobre pripravení na podobnú situáciu, aká vznikla vo vašej štvrti. Dokonca sú pripravení za svoju obytnú štvrť aj bojovať. NIKDY ju nikomu nedajú. To sa dá aj historicky potvrdiť. Lenže nový obranný kamarát vám povie, že nech sa stane čokoľvek, vám sa nič nestane, lebo on vás bude obraňovať. A tak sa sebecky rozhodnete, že to má zmysel. Veď čo by ste v prípade ešte väčších nepokojov v takej zóne robili? A tak vpustíte toho obrancu na svoj dvor a on si tam navezie zbrane. Vaša obytná zóna už vlastne nie je tou príjemnou zónou na bývanie, ale iba miestom kde máte svoj dom. Váš nový priateľ si tam privezie zopár vojakov na stráženie svojich zbraní a vy, keď prídete na to, že nestráži vás, ale svoj majetok u vás, sa vlastne vôbec necítite bezpečne. Vaši susedia sa na vás hnevajú, pretože ste ohrozili aj ich.

To však nie je všetko. Zbraňové systémy na vašom pozemku sú namierené presne na tú obytnú zónu, o ktorú má váš ochranca záujem. A vaši priatelia, čo tam žijú vám len dajú najavo, že všetko, čo vyletí na ich obytnú zónu, vedia vrátiť naspäť tam, odkiaľ to vyletelo. A vaši blízki susedia sa už teraz modlia, aby tie systémy boli úplne presné a nech to naozaj dopadne naspäť presne tam, kde to je teraz uložené. Na váš dvor.

Ako sa cítite ?