NAUČTE SA

  1. Naučte sa vidieť všetko živé okolo seba – trávu, strom, vtáky, zvieratá, Zem, Nebo. Pozerajte sa na tieto dary príRODy láskavými očami a pozorným srdcom. Otvoria sa nám také Poznania, ktoré v knihách nenájdeme.

2. Naučte sa spolužiť so Zemou. Berte to ako zvyk – stáť bosý na Zemi aspoň pár minút.

3. Naučte sa tráviť Čas pri vode- odstráni únavu, očistí myšlienky. Pite čistú vodu, tá je najlepšia pre naše telo. Kedysi Predkovia  hľadali studňu, ako zdroj.

4. Naučte sa, aby každý deň bola na vašom stole zelenina. Predkovia tvrdili že cvikla je na prvom mieste a označovali ju ako najlepšie jedlo na Zemi.

5. Naučte sa jesť menej mäsa. Slovania nejedli skoro vôbec mäso. My nie sme predátori. Aj kôň ťahá vozík z ovsa celý deň.

6. Slnko vychádza a zapadá pre nás. Práca sa najlepšie vykonáva hneď po východe Slnka.

7. Je dobré si uprostred dňa na polhodinku zdriemnuť, aby krv osviežila hlavu aj tvár… Ale naopak, po jedle sa zle spí, lebo krv zhustne a tuk sedí na cievach.

8. Naučte sa byť viac pod holým Nebom. Načerpáte tak Silu príRODných Živlov, čo poslní vašu osobnú Silu.

9. Naučte sa žiť v chladnej miestnosti. Stačí mať nohy a ruky v teple, ale hlava by mala ostať chladná.

10. Naučte sa posilňovať telo bylinkami. Naučte sa využívať ich Dary, obsahujú všetko, čo telo potrebuje.

Udržujte svoju dušu a srdce čisté. Buďte ku všetkým láskaví a pozorní. Od každého človeka, aj prázdneho, sa môžete niečo naučiť. Nerobte si z ľudí ani nepriateľov ani priateľov. Čo k nám má prísť, príde v ten najlepší čas. Nájdite v sebe vnútorný pocit radosti. Čo je dobré a čo zlé nám povie srdce, nie ľudské ústa. Netrápte sa kvôli iným ľudom. Sudcom buďte len sám sebe v čistote a dôstojnosti.

Ak je naše srdce naplnené láskou, nieje v ňom priestor pre strach. Dôležité je mať VÔĽU…Vôľa porazí akúkoľvek nepriazeň osudu, akéhokoľvek parazita. Všetka temnota odíde a okolo nás ostane len svetlo…

…a budete svietiť. 

ZDROJ: barboRA
https://www.slovanskenoviny.sk/predkovia-2/