POTOPA ?

Je zaujímavé nachádzať vždy nové a nové fotografie a videá, ktoré ukazujú a dokazujú, že sa tu pred pár sto rokmi stalo niečo veľmi divné. Potopa kolosálnych rozmerov? Potopa, ktorá bahnom zavalila tak obrovské územia, že môžeme pokojne hovoriť o celom Rusku a ďalších rusky hovoriacich krajinách a aj časti Európy ?

Teraz vám ponúknem fotografie prevažne z Ruska. Zbieram aj fotografie z miest Európy, ktoré vás prekvapia, pretože pochopíte, že sa nám tu pred očami ukrýva niečo, čo v školských učebniciach nenájdete, aj keby ste to hľadali. Dnes už chápem slová viacerých profesorov a učiteľov dejepisu, ktorí hovoria o tom, že za ich života sa už dejiny zmenili trikrát. Zvláštne? Súhlasím. Otázkou, ktorá ostáva nezodpovedaná, je k čomu to je dobré… a komu to slúži… a načo?

Ja to neviem. Mne len vznikajú otázky. A tak sa s vami podelím o pár fotografií, ktoré neviem okomentovať. Pozrite si ich a zvážte sami, či to, čo vieme a čomu veríme, je pravda…
Ako deti sme sa niečo naučili, ako študenti sme boli doformovaní do nejakej svetonázorovej skupiny. A keď sa dnes stretneme s dôkazmi o tom, že všetko je inak, je na nás, ako si to v sebe uložíme. Môžeme mávnuť rukou. Môžeme si to pozrieť a zahíkať si. A môžeme aj popremýšľať a vedome prijať tieto fakty, aby sa nám trochu upravil náš pohľad na minulosť. Na nás…

Asi je aj vám jasné, že ani v minulosti nestavali domy tak, aby mali okná a dvere zasypané v zemi.

Všimnite si túto historickú budovu. Ako je zakreslená vo svojej dobe a ako to vyzerá dnes.

Sú aj ďalšie budovy „zaliate“ našími modernými cestami. Určite nebol dôvod robiť tak vysoké násypy a zasypávať celé metre hotových historických budov.

Kremeľ. Ktovie, prečo fantázia maliara išla práve touto cestou… pravdou je, že podzemie Kremľa existuje a má niekoľko poschodí. Pochopiteľne, tam nás nepustia, aby sme si to pozreli.


Poďme ďalej… zem ukrýva veľa tajomstiev.

Tak čo? Aj vás napadlo, že Rusko je známe svojimi zemljankami? Žeby naozaj stavali domy do zeme? Alebo im domy jednoducho zalialo bahnom a neostávalo im nič iné, len žiť v tom, čo im zostalo? Veľa otázok bez odpovedí… viem.
Inšpirácia a zdroj fotografií: http://pravda.tode.cz/?page_id=852