Pravda a lož.

Je priam úchvatné pozorovať, ako sa v poslednej dobe mení „pravda“. Pritom všetci si môžeme spomenúť, alebo nájsť na internete, čo sa hovorilo ako pravda pred rokom a čo je pravdou dnes. A je úplne jedno, v akej oblasti to pozorujete. Je to už takmer všade. Ľudí už nezaujíma, čo je Pravda. Považujú za pravdu to, čo sa stále dookola púšťa v médiách. Tak tragický omyl to je pre mnohých. A pre mnohých ešte len bude.

Nie celkom rozumiem tomu, že si ľudia prestali overovať informácie. Niekde niečo počujú a hneď majú jasno v tom, či tomu veriť, alebo neveriť. Bez toho, aby sa pokúsili zistiť, KTO to povedal, PREČO to povedal, ČO tým sleduje, že to povedal a KOMU táto informácia poslúži najviac. Proste tomu veria. A tak to šíria… a vo viere, že majú pravdu, klamú.

Tento spoločenský systém už pravdepodobne zaniká. Vyzerá to tu ako popadané lístie v jeseni. Fúkne vietor a lístie sa zodvihne v smere vetra. Ten zmení smer a lístie zas letí… a keď dopadne, záleží len na tom, kde ho zas vietor rozfúkne, aby v istom čase premenilo svoju podobu… Stromy však stále stoja. Ich sa to netýka. Vedia, že príde jar a nové lístie s ňou. A tak sa už v mysli lúčim s týmto spoločenským zriadením, lebo takto to už ďalej naozaj ísť nemôže. Pravda predsa môže byť len Pravdou a lož len lžou. To my, ľudia, z nich robíme niečo, čo nie je. Podľa našej viery… treba sa pozrieť, kto našu vieru ovplyvňuje.

S úctou Milan