Sloboda od peňazí

Kedysi si každý človek vedel zabezpečiť sám alebo s malou pomocou rodiny a susedov pohodlný domov, kvalitné potraviny, schopné a pekné oblečenie. Nebolo to namáhavé, bol to akt hlbokej tvorivosti, kedy si človek vytváral presne to, čo chcel, ponoril sa do samotného procesu, ako napríklad do meditácie. Nebolo sa kam ponáhľať. Život plynul v harmónii a pokojne, poskytol možnosť zabezpečiť si všetko potrebné. Ľudia žili skromne a v súlade s príRODou.

Peniaze sa postupne dostávali do moderného života ako sprostredkovateľ. Moderný človek stratil vedomosti Predkov, odišiel ďaleko od príRODy a už sa nedokázal a v podstate nedokáže postarať o svoj život bez potreby peňazí. Nie sme na to ako moderní ľudia, zvyknutí. Už od mala vtláčame deťom koncept, že bez peňazí budú mať ťažký život a budú trpieť. Deti s tou predstavou vyrastajú a dá sa povedať, že od útleho veku prichádza takzvaná honba za peniazmi ktorá sa vekom stupňuje.

V dnešnom svete treba platiť za všetko čo bolo kedysi dostupné zadarmo. Byt, účty, oblečenie, jedlo, voda a množstvo iných vecí, všetko stojí peniaze. Človek jednoducho musí získať peniaze hocijakým spôsobom, inak na určitej úrovni v spoločnosti “zomrie”. Kedysi si ľudia stavali príbytky sami. Síce to trvalo dlho ale ich domy vydržali niekoľko rokov, oblečenie bolo zaobstarané pomocou ľudí, ktorí to robili s radosťou a bavilo ich to, bola to dokonca ručná práca za ktorú v dnešnej dobe zaplatíme omnoho viac. Jedlo sa pestovalo, takže pochybnosť o zdRAví potravín nebola žiadna.

Niektorí ľudia, ktorých túžby siahajú ďaleko za hranice toho, čo je potrebné, sa usilujú nielen zarobiť peniaze, ale aj bohatnúť. Ale akýkoľvek významný kapitál, tak či onak… je postavený na klamaní iných ľudí. Vzniklo množstvo tovaru alebo služieb, ktoré nikto predtým nepotreboval. A aj dnes by sme sa bez nich zaobišli… Kedysi si ľudia vedeli zabezpečiť všetko sami, no dnes, uviaznutí v pasci na peniaze, si pre rýchlosť života potrebujeme všetko kupovať. Sme jednoducho nútení používať peniaze zaužívaným moderným spôsobom a kupovať si niečo len tak z hlúposti a dôverčivosti.

Tento systém sa buduje a posilňuje každú minútu. Kedysi vedeli naši starí rodičia postaviť dom rukami, dnes to už nikto nedokáže bez peňazí a pomoci. Sme stále viac bezmocní kvôli vlastnej nevedomosti a lenivosti. Preto sme ešte viac naviazaní na peňažnú potrebu. Toto je ten náš začarovaný kruh.

Moderné veci sa rýchlo ničia, sú krátkodobé. Preto treba neustále míňať a nepretržite zarábať. A v týchto nevedomých pretekoch a zhone preletí celý život. Nemáme čas žiť, len pracujeme a myslíme na peniaze, kým život okolo nás plynie. Jediná cesta z týchto pretekov je stať sa nezávislým. Prestaňte byť obeťou niekoho biznisu. V skutočnosti je všetko vo vnútri človeka. Skutočné šťastie a skutočný život sa nedá kúpiť, pretože život sa tvorí. Sú jedinci, ktorí sú presvedčení o kúpe života a na začiatku to môže vyzerať tak, že majú aj pravdu, ale z dlhodobého hľadiska sami zistia že je to krátkodobý klam. 

  • Každý si môže lacno postaviť útulný a spoľahlivý dom, ktorý stojí aj 100 rokov.
  • Každý v sebe nosí lekára. Stačí si len naštudovať správnu výživu a budete zdraví. Niekedy stačí vypočuť si, čo nám vlastné telo chce povedať, pretože či tomu niekto verí alebo nie, telo naznačuje a “hovorí” keď sa s ním niečo deje. 
  • Každý si môže vypestovať vlastné jedlo. Je to naozaj jednoduché. Stačí len vyhodiť zbytočné stravovacie návyky, ktoré vám škodia a naštudovať si základy záhradkárčenia.
  • Každý si môže vytvoriť kúsok raja sám namiesto drahých letovísk, kde reálna podstata oddychu uniká. Treba si uvedomiť, že len dnešná doba naučila ľudí užívať si oddych ďaleko od domova v neznámom kúsku sveta hlava na hlave. Je to naozaj krásna ilúzia pokoja a harmónie. 

Ak si toto všetko uvedomíme budeme nezávislí, staneme sa slobodnými od systému peňazí. Bude stačiť nájsť nejakú aktivitu pre dušu a zvyšok času tvoriť svoj život a užívať si tento naozaj nádherný proces. Čím viac ste slobodní od peňazí, tým viac ste šťastnejší. 

ZDROJ: barboRA
https://www.slovanskenoviny.sk/sloboda-od-penazi/