Viete toto o uhorkách ?

Často sa vynára otázka o výhodách čerstvých uhoriek . Aj keď sú to 95% vody, existuje veľa výhod, ktoré nám uhorky ponúkajú.

Dôkazy, že šalátovú uhorku vôbec nepoznáte: Brzdí rakovinu i starnutie! |  Vyšetrenie.sk

Vôňa čerstvých uhoriek je jedinečná , organické látky, ktoré tvoria jej arómu, sú schopné povzbudiť chuť do jedla a zlepšiť náladu. Obsahujú bielkoviny, vitamíny B1, B2, C, PP (kyselina nikotínová). Uhorka prekonáva reďkovky obsahom vitamínu B2, repu obsahom vitamínu B1. Uhorky obsahujú aj jód. 1 kg produktu obsahuje 0,04 mg jódu. Obsahujú tiež karotén a existujú aj baktericídne látky, ktoré Staphylococcus aureus jednoducho priamo na mieste porazia . Uhorky sú zdrojom minerálnych solí, predovšetkým obsahujú draslík – 100 – 200 mg na 100 gramov produktu. Uhorky obsahujú zásadité soli, takže sú dobré pre ľudí s vysokou kyslosťou.

Slovenské superpotraviny: uhorky - Cvičenie a zdravý životný štýl -  Cvičte.sk

Všeobecne je táto zelenina schopná udržiavať potrebnú acidobázickú rovnováhu ľudského tela . A tiež majú antibiotické vlastnosti. Odborníci odporúčajú pre zdravie zjesť 15 kg uhoriek ročne. Leví podiel na všetkých výživných látkach je obsiahnutý v šupke. Informácie na zamyslenie.

STOP vyhadzovaniu a plytvaniu! Zisti, na čo využiť šupky z uhorky! -  KAMzaKRASOU.sk

Aj keď je tu príležitosť, v lete musíte jesť čerstvé uhorky zo záhrady (pamätajte na požadovaných 15 kg ročne). Ak podávate uhorkový šalát k mäsovým jedlám, bude to správne, pretože je chutný aj zdravý. Uhorky obsahujú peptonizujúce enzýmy, ktoré pomáhajú nášmu telu vstrebávať vitamín B2 a bielkoviny. A uhorky tiež obsahujú veľa vlákniny, ktorá nie je absorbovaná telom, ale pomáha odstraňovať cholesterol a normalizuje črevnú mikroflóru. No, včelári vedia, že nie je nič lahodnejšie a osviežujúcejšie ako čerstvá uhorka potretá medom!

Konzervované medové uhorky - krok za krokom receptAko vidíte, výhody čerstvých uhoriek sú veľmi významné. Hlavne nezabudnite, píše sa tu o uhorkách zo záhrady, nie z nadnárodných obchodných sietí, kde sa čerstvé uhorky predávajú celý rok – čo to znamená….., na to si každý nájde odpoveď sám.


ZDROJ: Vytiahnuté z útrob internetu