ZÁZVOR.

Pôvodom je zázvor z Číny, no dnes sa rozšíril už do všetkých kútov sveta. Má silné liečivé účinky, výbornú chuť a všestranné liečivé účinky.

Zázvor - ako dokáže ochrániť vaše zdravie? | Naureus.sk


Ak budete piť zázvor každý deň, alebo aspoň pravidelne pár krát do týždňa, zlepší sa vám trávenie a odstráni nadúvanie či plynatosť čriev. Uľavíte si od ranných nevoľnosti alebo od pocitu na zvracanie. Týka sa to tak bolestí a kŕčov počas menštruácie, ako aj všeobecných druhov nevoľností z iných príčin.

Zbavíte sa bolesti hrdla a kašľu, potlačíte zápaly v tele. Zázvor obsahuje látky gingerosoly, ktoré účinne potláčajú rôzne druhy bolestí, bolesti hlavy , migrény , opuchy svalov.

Zázvor na žalúdok aj na pohlavnú slabosť - Zdravá výživa - Zdravie -  Pravda.sk


Zázvor Vám pomôže schudnúť – urýchľuje metabolizmus. Predídete rakovine, zázvor efektívne ničí rakovinové bunky vaječníkov, prostaty a niekoľkých ďalších typov rakoviny, hrubého čreva a potláča zápaly čriev. Vyliečite si pálenie záhy a žalúdočný refluxzázvor. Je účinnejší ako lieky na blokovanie nadmernej žalúdočnej kyseliny, ktorá spôsobuje pálenie záhy, ktorá môže podporiť vznik žalúdočných vredov a rakoviny žalúdka.

Zazvorovou vodou – si prečistíte krv a zlepšite jej cirkuláciu , na odstránenie toxínov a zlepšenie cirkulácie krvi, odšťavte 50 gramov očisteného zázvoru a zrieďte ho s 1,5 až 2 litrami vody. Túto zázvorovú vodu pite v priebehu dňa. Môžete si ju dochutiť aj citrónom. Zázvorovú vodu je možné aplikovať aj priamo na pokožku na miesta, ktoré trpia slabým prekrvením – ako napríklad chodidlá alebo ruky.

Domáci zázvorový čaj pre silnú imunitu • Akadémia krásy


Zázvorový čaj , alebo zázvorovú vodu si VŽDY oslaďte trstinou a citrón si pridajte, ak máte vysoký tlak. Neodporúča sa do teplého čaju pridávať mätu ani med !