Zmenilo sa to.

Zmenilo sa to. To všetko. Všetko, čo sme žili. Sú ľudia, ktorí to ešte nepochopili. Myslia si, že všetko bude ako bolo. Nebude. Nikdy to tak nebolo, aby bolo, ako bolo. Život je totiž zmena. Séria zmien.

Zmena za zmenou sa odvíja a Život sa vyvíja. Život každého jedného z nás. Niekto sa zamiloval do vlastných zmien a premien a niekto potrebuje byť v dave, obklopený pocitom, že v tých zmenách nie je sám. Že keď už, tak nech je zmena taká, akú ju majú všetci. Ťažký omyl zažíva každý jedinec, ktorý si myslí, že je v poriadku robiť to, čo robia všetci…

Svet sa zmenil a ešte sa dlho meniť bude. My ľudia v ňom budeme žiť. V celom tom procese zmien. A či už podľahneme zmenám, ktoré pre všetkých nastavuje zopár jedincov, alebo si zmeny vytvoríme sami tak, aby sme sa mohli slobodne rozvíjať a napredovať, to už je vec každého z nás.

Preto nesúďte. Nesúďme. Zmierme sa s tým, že sa ľudia rozhodujú podľa úrovne svojho vlastného vývoja. Niekto sa proste bojí rozhodnúť sa sám za seba. A tak počúva autority, nadriadených, rodičov, partnerov, deti… a tí zas za tých, za ktorých rozhodli, berú na seba tú ťažkú dlhotrvajúcu zodpovednosť.

Berme to tak, ako to ide. Pomáhajme si navzájom. Veľa ľudí ešte precitne a budú potrebovať pomoc už prebudených. Nič nikomu nevyčítajme, lebo ľudia sa rozhodovali v nádeji, že už budú mať pokoj. No POKOJ, ten nájdeme len sami v sebe… 

S úctou Milan