Deti

Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, sa potrebujeme venovať našim deťom. Od malička. Od útleho veku. Táto doba sa snaží meniť prirodzené chovanie ľudí. Začíname príliš rýchlo „odstavovať“ naše deti. Od materského mlieka, od spania s rodičmi, od rozhovorov v domácnosti, od spolupatričnosti rodiny. Hovoríme tomu, že ich učíme samostatnosti, nezávislosti od RODiny. Bolestná chyba… nerobte to. Vezme vám ich systém.

Venujte sa svojim deťom. Dávajte im maximum času a pozornosti. Uprednostňujte ich vo všetkom. Spite so svojimi deťmi. Najskôr vo vašej spálni, dovoľte im to. Neskôr s nimi choďte spať v ich izbe. Robte to tak dlho, pokiaľ to oni chcú. A potom rešpektujte to, že chcú zaspávať samé. To je znak toho, že už začínajú túžiť po samostatnosti. Tej prirodzenej.

Deti sú malé iba raz. Ako rastú, budú hľadať svoju vlastnú cestu. Ak ste dobrými vzormi, budú vás nasledovať. Ak nájdu inú cestu, nebráňte im, podporujte ich. Sú VAŠE. VAŠE! Nasledujte ich očami, myšlienkami a svojou pomocou, nakoľko ste schopní… Objímajte ich vždy, keď na to máte príležitosť. Ak ju nemáte, objímajte ich vo svojom srdci. POTREBUJÚ TO. ❤️

Na svete nie je nič také krajšie, ako blízky vzťah so svojimi deťmi. Budujte ho od malička…

S úctou Milan