AJ TAKTO MÔŽE VYZERAŤ ZÁSAH ČLOVEKA V PRÍRODE.

Umelec nechcel, aby strom vyrúbali. Podarilo sa mu ho zachrániť a premeniť na takéto impozantné dielo.

SEVERNÝ WALES 2. november – Simon O’Rourke je rezbár, ktorý sa v týchto dňoch dostal do hľadáčika médií a domácich, ktorí sa prechádzali okolo jeho majestátneho diela. Keď totiž príroda vyčíňala a zničila tamojší majestátny strom, Simon neváhal a premenil ho na 12-metrové umelecké dielo s krásnou symbolikou

Tisíce ľudí na internete považujú Simonovu prácu za majestátnu a vizuálne ohromujúcu, hoci musíme povedať, že príbeh stojací za vytvorením diela je rovnako ohromujúci a zaujímavý ako samotná socha.

Nechcel ho nechať vyrúbať

Dozvedel som sa prostredníctvom svojho priateľa, že najvyšší strom vo Walese bol poškodený búrkou, mal byť vyrúbaný a že organizácia Natural Resource Wales, ktorá mala na starosti túto lokalitu, sa chystá poveriť niekoho, kto by strom vyrezal,” píše umelec na svojej webovej stránke.

Umelec vytvoril takéto impozantné dielo.

Je odkazom na dávny príbeh

Simonovi to prišlo ľúto a v hlave mu hneď skrsol nápad v podobe sochy. Pustil sa do pátrania po kompetentnej osobe, ktorú by mohol zasvätiť do svojich plánov. Napokon sa mu podarilo získať povolenie a poškodený strom pretvoril na niečo veľkolepé.

„Začal som skúmať túto oblasť a zistil som, že oblasť lesov, kde sa aj nachádza tento strom, je známa pre tzv. Vyrnwských obrov. Toto ma prinútilo premýšľať a rozhodol som sa pre vytvorenie obrovskej ruky, ktorá symbolizuje obrov ako posledný pokus stromu dosiahnuť na oblohu! povedal autor.
Simon sa nadšene pustil do práce a po šiestich dňoch intenzívnej práce s použitím motorových píl a brúsok vytvoril takto impozantné dielo:

Simon O’Rourke je na svoje dielo hrdý.
Jeho socha je vyobrazená do detailov.
Na obrázku môže byť: strom, obloha, rastlina, outdoor a príroda

Ďakujeme za inšpiráciu Simon…Zdroj: https://www.dobrenoviny.sk/c/191695/burka-znicila-najvyssi-strom-on-ho-premenil-na-umelecke-dielo-majestatna-12-metrova-ruka-z-dreva-siaha-k-vysinam