MÚDROSŤ ČASU.

1. Väčšinu nášho života trávime naháňaním sa za falošnými cieľmi a ideálmi. Deň, keď si to uvedomíte, je Deň, kedy začnete naozaj žiť.

2. Nemôžete urobiť radosť všetkým ľuďom. Potešte najprv seba a svojich blízkych. Všetci ostatní sú aj tak zaneprázdnení tým, aby potešili sami seba.

3. Bojovať proti starnutiu je ako snažiť sa chytiť vietor. Užívajte si život, aj keď sa vaše telo mení a starne. Nestrácajte čas snahou zvrátiť ten proces, namiesto toho upravte svoje myslenie tak, aby ste sa videli krásnymi a cítili sa šťastne.

4. Nikto nie je dokonalý. A nikto nie je dokonale spokojný so svojím údelom. Keď si toto naplno uvedomíte, prestanete sa porovnávať s inými a prestanete iných posudzovať. Je to skutočne oslobodzujúci stav.

5. Nikto nevidí to, čo robíte správne. Každý je v skutočnosti zameraný na vaše chyby. Keď si toto uvedomíte a budete robiť veci pre svoj dobrý pocit, bude vás život viac baviť a napĺňať.

6. Je lepšie prijať svoje telo a zmieriť sa s takým obalom duše, aký vlastníte. Vaše telo dokáže úžasné veci a aj keby bolo najkrajším na svete, neurčuje akým ste človekom.

7. Vaše telesné zdravie je samozrejme dôležité, ale stres, strach, starosti a všetky negatívne emócie sú oveľa škodlivejšie, ako ktorékoľvek nezdravé jedlo, ktoré si odopierate. Harmónia, pokoj a šťastie sú tým najlepším liekom pre vás.

8. Dbajte na to, aby mali ľudia na vás pekné a príjemné spomienky, lebo vaša láska a múdrosť budú žiť oveľa dlhšie, ako akákoľvek materiálna vec, ktorú tu po sebe zanecháte. Rozprávajte svoje príbehy a zážitky, tie môžu cestovať ďalej v čase, dlhšie, ako si dokážete predstaviť.

9. Náš pobyt na Zemi je krátky. Preto ho nepremárnite neustálym bojom s vetrom. Život by nemal byť len ako niečo namáhavé. Život je dobrodružstvo.

10. Každý deň si doprajte tie najlepšie veci, lebo zajtrajšok nie je zaručený nikomu. Dnešok je dar, preto žime v prítomnosti….