Naše Mysle.

Naše myšlienky o tom, aký je svet, určujú aký máme život.
Na tom by nebolo nič zlé, ak by si ľudia dnešnej doby nemysleli, že to, čo si myslíme o svete, je pravda. Ľudstvo má problém. Pravda je totiž to, čo sme sami zažili, čo je naša osobná skúsenosť. Nie to, čo nám niekto iný určil, že pravda je. Ľudia dnešnej doby sú naučení, že im niekto vždy povie, čo majú urobiť, ako sa majú správať, kto je pre nich podstatný a koho nepotrebujú. Na všetko máme aplikácie a už nepotrebujeme nad ničím premýšľať. Stiahneme aplikáciu a tá nám ukáže, čo…

Takou skrytou, no pritom každodenne používanou aplikáciou sú médiá. Každý deň s absolútnou presnosťou informujú ľudí o tom, čo majú považovať za pravdu, čím sa majú riadiť, komu majú odovzdať kompetencie a koho treba nenávidieť a označiť za nebezpečenstvo. To množstvo myšlienok napadne tých, čo médiá sledujú a už nie je priestor na to, aby ich napadlo aj niečo iné. Všetky média čerpajú, ba priam iba kopírujú informácie z toho istého zdroja a ľudia si ani neuvedomujú, že ich Mysle sú už len produktom agendy. Neuvedomujú si, že už nepremýšľajú, ale iba posúvajú informácie. Ktoré považujú za pravdu iba preto, lebo to tak má každý okolo.

Z času na čas sa stane, že sa objaví Človek, ktorý médiá vôbec nesleduje, žije na okraji tejto mašinérie a keď sa s ním začnete rozprávať, máte chuť stráviť s ním aj celý deň. Lebo viete, že nekopíruje. Lebo viete, že Tvorí.Žijeme Vedome ?
S úctou Milan