Nikdy sa nevzdávaj!

1. Kým žiješ, všetko je možné

Jediným dôstojným dôvodom, prečo sa môžeš vzdať, je tvoja smrť. Pokiaľ si ale nažive, máš možnosť snažiť sa, až kým nebudeš úspešný.

2. Buď realista

Percentuálna úspešnosť, že sa ti niečo podarí na prvýkrát je veľmi malá. Všetko chce svoj čas, aby si sa to naučil, a preto budeš robiť chyby. Uč sa na nich.

3. Si silný

Si silnejší, ako si myslíš. Jedno malé zlyhanie nestačí na to, aby ťa zastavilo v procese dosahovania tvojho úspechu. A nebude na to stačiť ani 10, 100 ani 1000 neúspechov.

4. Prejav sa

Choď von a ukáž sa zvyšku sveta, ako aj sebe samému. Môžeš a dosiahneš to, čo máš v úmysle dosiahnuť. Neúspešný budeš len vtedy, keď sa vzdáš.

5. Dokázal to už niekto?

Ak to dokázal niekto iný, dokážeš to aj ty! Aj keď sa to podarilo dosiahnuť iba jednému človeku na svete. To je dostatočný dôvod, aby si sa nikdy nevzdával.

6. Ver svojim snom

Nepredávaj samého seba. V živote je veľa ľudí, ktorí ti hovoria, že chceš dosiahnuť nemožné. Nedovoľ nikomu, aby zničil tvoje sny.

7. Tvoja RODina a priatelia

Dovoľ ľuďom, ktorých máš rád, aby sa stali tvojou inšpiráciou, aby si mohol napredovať. Možno sa na to budeš musieť pokúsiť pozrieť z iného uhla pohľadu, naučiť sa viac, viac cvičiť, ale nikdy to nevzdaj.

8. Existujú ľudia, ktorí sú na tom horšie ako ty

Práve teraz je veľa ľudí, ktorí sa ocitli v horších situáciách a v horších podmienkach prostredia, v akých si dnes ty. Chceš vzdať beh na 5 kilometrov? Zamysli sa nad ľuďmi, ktorí nevedia ani chodiť a koľko veľa by dali za tú možnosť zabehnúť 5 kilometrov každý deň.

9. Zlepšuj náš svet

Keď dosiahneš všetko, čo chceš dosiahnuť, môžeš svoj úspech využiť na zmeny k lepšiemu vo svete alebo v živote jednotlivých ľudí.

10. Zaslúžiš si šťastie

Nikdy nedovoľ, aby ti niekto povedal opak. Zaslúžiš si šťastie a zaslúžiš si úspech. Zachovaj si tohto ducha a nikdy sa nevzdávaj, kým nedosiahneš svoj cieľ.

11. Inšpiruj ostatných

Si zdrojom inšpirácie pre ostatných, keď sa odmietaš vzdať. Kto vie, čo môže dosiahnuť niekto iný, pretože ty sám si sa nikdy nevzdal a inšpiroval si ostatných, aby sa nevzdávali.

12. Už si tak blízko

V podstate, keď máš chuť to vzdať, nachádzaš sa veľmi blízko k tomu, aby si urobil veľký prielom. V každom okamihu svojho času sa vždy nachádzaš iba vlások od úspechu.ZDROJ: https://www.slovanskenoviny.sk/nikdy-sa-nevzdavaj/?fbclid=IwAR2TirFoLhwe4cMXPkcjS8JCcYVDut0QBGfydLPwffB-FpybJSo7PFhGA_A