Prechod k lepšiemu.

Ľudia zvyknutí žiť v tme, si potrebujú pomaličky zvykať na život vo Svetle. Pretože vo Svetle sa určitú dobu necítia komfortne. Nič nejde len tak… rýchlo rýchlo. Preto buďme ohľaduplní k tým, ktorí nechápu, čo znamenajú prejavy prebiehajúcich zmien. Všetko si vyžaduje proces. Každé rozhodnutie je začiatkom procesu. Každá prebiehajúca zmena je procesom zmeny myslenia ľudí, ktorých sa zmeny týkajú.

Je zaujímavé vidieť, ako sa mnohí boja zmeny. Celé roky nadávali a kritizovali spoločenské pomery, v ktorých žili a zrazu, keď sa tieto pomery menia, boja sa, čo príde. Je zaujímavé, že ľudia podvedome očakávajú iba zmenu k horšiemu. A to aj vtedy, keď počúvajú o zmenách, ktoré im môžu ich život zmeniť k lepšiemu. Neveria. Podozrievajú. Osočujú tých, ktorí sa na zmene podieľajú… Chcú mať pokoj.

To isté, čo chceli mať, keď tu bol svet, ktorý im nevyhovoval. A tak si musia počkať, až niekto iný vytvorí iný Svet. A či im bude vyhovovať, to nezaujímalo ani tých predtým, ani tých, čo tvoria niečo nové. Platí totiž pravidlo:
Netvoríš – nemáš. Si len súčasť…

Čím všetkým sme si my ako spoločnosť prešli, keď nám je tak ťažko uveriť, že sa môžeme mať lepšie? Všetci. Všetci tí, čo chcú. A tí, čo doteraz parazitovali, budú musieť začať žiť ako ľudia. Pracovať, tvoriť a mať rovnaké podmienky, ako všetci pracovití ľudia.

Je mi jasné, že paraziti zmenu nechcú… no snáď si už všimli, že viac niet na čom parazitovať.


S úctou Milan